Strona główna Wyślij email Mapa witryny
http://www.bs.osno.sgb.pl/ https://ebank.bsosno.pl/
Placówki bankoweBank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim
Centrala
ul. Bolesława Chrobrego 5
69-220 Ośno Lubuskie
e-mail: centrala@bsosno.sgb.pl
tel. / fax: 95 757 60 76
               95 757 74 80
               95 757 74 90

godziny otwarcia placówki:
Pn - Pt w godzinach:  8.00 - 15.45

 
Aktualności
Oferta pracy Inspektor ds. Informatyki

Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuski zatrudni pracownika na okres próbny, na stanowisko

Inspektor ds. Informatyki

Miejsce pracy:

Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuski, ul. B. Chrobrego 5, Ośno Lubuskie

Nowa strona Internetowa Banku

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w najbliższych tygodniach Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim planuje zmianę wyglądu szaty graficznej strony internetowej Banku. 
Dzięki  wprowadzonym zmianom poruszanie się po stronie Banku oraz dostęp do informacji  będzie dla Państwa łatwiejszy i szybszy.

Nowa wersja Aplikacji mobilnej "Nasz Bank"

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 14 lipca 2021 r. (środa) umieszczono w sklepie Google Play nową wersję Aplikacji mobilnej Nasz Bank (1.10.0) - Android, która wprowadza następujące funkcjonalności:

LATA 60-te

Bank Spółdzielczy w Ośnie lubuskim rozpoczął swoją działalność na terenie gminy Ośna Lubuskiego w 1961r. Powołano go decyzją Walnego Zgromadzenia Organizacyjnego Kasy Spółdzielczej w Ośnie Lubuskim z dnia 11 czerwca 1961r. Na mocy przyjętych praw wybrano pierwsza Radę Nadzorczą i Zarząd Banku, które dokonały rejestracji Banku w Sądzie Powiatowym w Gorzowie Wlkp. Pod numerem RS-485 z datą 10 lipca 1961r. Głównym Celem rozpoczynającej się działalności było m.in. gromadzenie środków pieniężnych na rachunkach oszczędnościowych, udzielanie kredytów i pożyczek dla indywidualnych gospodarstw rolnych oraz ich sumienne dysponowanie.

LATA 70-te

W połowie lat 70-tych działalność BS-ów została poszerzona o obowiązki Banku Rolnego co oznaczało pełne kredytowanie indywidualnego rolnictwa, budownictwa mieszkalnego, inwentarskiego, maszyn rolniczych ale również obsługę finansową Gmin i innych jednostek budżetowych.

LATA 80-te i 90-te

W latach osiemdziesiątych Bank sukcesywnie rozwijał swoją działalność m.in. umożliwiając swoim klientom korzystanie z usług na terenie całego kraju (obsługa książeczek oszczędnościowych przez urzędy pocztowe w całym kraju). Istotnym a zarówno przełomowym okresem były lata 1989/90 w którym to miejsce miały zmiany w strukturze organizacyjnej oraz statut ekonomiczno-prawny, które zmieniły znacząco autonomię Banków Spółdzielczych. Początek lat 90-tych był okresem transformacji Banku w ramach dostosowywania się do warunków gospodarki wolnorynkowej. Okres ten istotnie zmienił strukturę i sytuację ekonomiczna banku.

Dnia 24 czerwca 1994 Sejm RP uchwalił ustawę o restrukturyzacji BS-ów i BGŻ co w praktyce znaczyło nowy stan prawny w skutek, którego nastąpił trójszczeblowy podział sektora bankowego na :Banki Spółdzielcze, Banki Regionalne i Bank Krajowy. Zgodnie z tą ustawą Banki Spółdzielcze stały się niezależne i zaczęły prowadzić działalność na terenie gminy, w której znajdowała się ich siedziba. Wybrana i nowo powołana 28 czerwca 1994r Rada Nadzorcza Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim powołała w tajnym głosowaniu na stanowisko Prezesa Zarządu Anielę Kijkowską. Obowiązki zastępcy powierzono Halinie Kaczałko, zaś Marię Hertel powołano na członka Zarządu. Po wprowadzeniu w życie ustawy o prawie bankowym z dniem 29 sierpnia 1997r. Bank rozpoczął dalsze działania, które wkrótce znacząco zwiększyły zasięg oraz wachlarz jego działalności. Realizując tę myśl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim stale się rozwijał i powiększał swoje pole działania na coraz to większy teren. 11 września 1996r. Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim decyduje się przyłączyć BS w Sulęcinie wraz z punktem kasowym w Lubniewicach.

LATA od 2000r. do dzisiaj

Od 1 maja 2000r. rozpoczęto przejmowanie filii GBW S.A. w Słubicach oraz punktu kasowego w Górzycy, gdzie utworzono nowe oddziały Banku. Trzy lata później tj. 2003r. powstaje kolejny nowy oddział banku tym razem w Kostrzynie nad Odrą. Obecnie Bank realizuje swoją misję na terenie trzech powiatów: słubickiego- tj. Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim ( centrala), oddział w Słubicach oraz w Górzycy, sulęcińskiego: tj. oddział w Sulęcinie i w Lubniewicach oraz powiat gorzowski tj. oddział w Kostrzynie nad Odrą.

30 września 2020r. zamknięto oddział w Kostrzynie nad Odrą. Na dzień dzisiejszy Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim posiada 5 oddziałów tj. w Ośnie Lubuskim, Słubicach, Sulęcinie, Górzycy i Lubniewicach.

Dzisiaj Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim pod kierownictwem obecnego Zarządu to wysoka jakość usług, wieloletnie doświadczenie, otwartość na potrzeby klientów , działania na rzecz lokalnego społeczeństwa oraz nowoczesny bank oferujący innowacyjne rozwiązania.

 

BS Ośno Lubuskie © 2010, wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie, Alma SA 2010